Úspech na súťaži Junior Internet

Život v škole

V našej škole sa nezriedka stretáme s mladými ľuďmi nadanými vo vedných či umeleckých oblastiach. Talentovaným programátorom je i Branislav Blažek z II. B. V tomto školskom roku v spolupráci so svojou šikovnou spolužiačkou Nikolou Verbovou vytvorili edukačný softvér Hejmat! Má formu počítačovej hry založenej na rozvíjaní matematických schopností u detí druhého ročníka základnej školy. Hra má atraktívny vizuál, dobre premyslené aktivity založené na štúdiu princípov Hejného matematiky, skúmaní inch softvérov z oblasti matematiky a rozhovoroch s deťmi – budúcimi používateľmi tohto softvéru. Pôvodná verzia hry zvíťazila tento rok v krajskom kole súťaže SOČ.

Braňo sa rozhodol hru ďalej zdokonaľovať a vytvoril v nej nový level prepájajúci matematiku s informatikou. Dieťa má za úlohu nájsť pre opičku najkratšiu cestu k banánom v grafe predstavujúcom povrazový rebrík v džungli.

Ukážka z hľadania najkratšej cesty v grafe

S novou verziou hry sa Braňo v apríli zúčastnil celoslovenského on-line finále súťaže Junior Internet. V kategórii Junior Learn zameranej na tvorbu vzdelávacích aplikácií získal krásne druhé miesto.

Diplom zo súťaže

Braňovi blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov jemu i jeho tímovej spoluhráčke Nike pri rozvíjaní projektu Hejmat!

Jana Pekárová