PIŠQWORKY 2019: oblastný turnaj súťaže

Naše úspechy Život v škole

V stredu 13. 11. 2019 sa v Smer klube 77 odohral oblastný turnaj stredoškolákov v známej strategickej hre Piškvorky. Celú československú súťaž pod názvom PIŠQWORKY usporiada a organizačne zastrešuje český spolok Student Cyber Games, ktorý chce u mladých ľudí rozvíjať touto súťažou trpezlivosť, logické myslenie a zdravé sebavedomie a súťaživosť.

Súťaže sa zúčastnilo 15 tímov zo Žilinského kraja, našu školu reprezentovali dva tímy. Tím Majtanik v zložení Dávid Horník, Dušan Kokosík, Matej Majtaník, Samuel Vyletel, Matej Škorvánek, žiakov III. B, sa takmer bez straty bodov prebojoval do krajského kola súťaže a napokon celý turnaj vyhral. Na 4. mieste sa umiestnil tím MLTAN z III. C, ktorý tiež postupuje do krajského kola. Ďalší tím našej školy žiakov II. B pomenovaný vtipne Nič nezaručujeme sa umiestnil na peknom 5. mieste.

víťazný tím III. B
Víťazný tím III. B

O priebehu turnaja podrobne informuje i tento článok organizátorov súťaže.

Srdečne blahoželáme!