Malo by ľudstvo prejsť na vegánstvo?

Aktivity v škole Život v škole

V pondelok 9. septembra 2019 mali žiaci našej školy možnosť naživo vidieť, ako vyzerá súťažná debata vo formáte Karla Poppera. Exhibičnú debatu viedli medzi sebou skúsení debatéri a debatérky z nášho domáceho klubu a z klubu GVARZA na tézu: „Ľudstvo by malo prejsť na vegánstvo.“ Účastníci a účastníčky mali možnosť vypočuť si množstvo zaujímavých argumentov za obidve strany a reakcie na ne.

súťažiaci pri príprave

Náš debatný klub aktívne hľadá nových členov! Ak vás debata zaujala, skúste jej dať šancu a nezáväzne sa prihláste na: https://bit.ly/2lv2aft. V tejto predbežnej prihláške môžete zároveň špecifikovať, či sa chcete stať členom/členkou Debatného klubu GVOZA alebo nad tým ešte potrebujete popremýšľať, no chcete sa zúčastniť úvodného stretnutia a zistiť viac. Neváhajte pridlho a urobte tak do nedele 15. septembra!

Z exhibičnej debaty

Vedúci klubu Richard hovorí: „Debatujem síce len pár mesiacov, avšak debata mi už stihla dať veľmi užitočné schopnosti pre súčasnú dobu, či už schopnosť rýchlo vymýšľať a vysvetľovať zmysluplné argumenty alebo schopnosť kriticky myslieť. Spravila moje vystupovanie na verejnosti a prejavovanie svojho názoru ešte komfortnejším. Na debate je krásne, že nejde o vaše súčasné schopnosti, ale o to, čo vás vie naučiť. Debata však nie je len o učení sa, ale je to v neposlednom rade aj zábava a možnosť spoznať veľa inšpirujúcich mladých ľudí.“

Debata otvára spoločenské témy

Debatný klub GVOZA