Medailové umiestnenia orientačných bežcov v okresnom aj krajskom kole stredných škôl

Naše úspechy Život v škole

Prvýkrát v histórii našej školy štartovalo na okresných a krajských pretekoch orientačného behu družstvo dievčat aj chlapcov. Niežeby sa orientačnému behu venovalo toľko žiakov, ale tento rok sme motivovali dobrých atlétov, aby skúsili aj takýto druh behu. Absolvovali zopár tréningov aj s mapou a buzolou a ich snaha priniesla výsledky.

Okresné kolo sa konalo 15. 5. 2019. Družstvo chlapcov obsadilo druhé miesto, v jednotlivcoch sa M. Ondrejka umiestnil na 2., T. Melkovič a D. Filípek na 5. a T. Blaho na 7. mieste. Družstvo dievčat súťaž vyhralo, v jednotlivkyniach obsadila G. Trepáčová 2., N. Straková 4., K. Kostelná 6., R. Balážiková 17. miesto.

Naše chlapčenské družstvo
Naše chlapčenské družstvo

Družstvo chlapcov i dievčat postúpilo na krajské kolo, ktoré sa uskutočnilo 28. 5. 2019 v Martine. Chlapci vybojovali strieborné medaily, v jednotlivcoch M. Ondrejka 4., T. Melkovič 6., T. Blaho 11. a A. Bechný 13. miesto. Dievčatá získali zlaté medaily, podobne aj G. Trepáčová v jednotlivkyniach, L. Dubeňová obsadila 7., K. Kostelná 8. a N. Straková 12. miesto.

Naše dievčenské družstvo
Naše dievčenské družstvo
Radosť z víťazstva našej žiačky
Radosť z víťazstva našej žiačky

Našim reprezentantom gratulujeme. Na Majstrovstvách Slovenska stredných škôl družstvu dievčat a v jednotlivcoch M. Ondrejkovi prajeme veľa zdaru a hlavne dobré počasie, lebo na okresnom kole bežali vo veľkej zime a na krajskom kole v daždi.